SG Jičín - venku 19.9. 2013

SG Jičín - SG Chlumec n. C.  5:4 (2:2)

Branky: xxx - Morávek Martin 2x, Kycelt Petr 2x

Výborné utkání s nezvládnutým závěrem

Dne 19. záři 2013 jsme zavítali do Jičína (původně se mělo hrát v Chlumci - stavba a podmáčený terén). SG Jičín nám ale operativně nabídla sehrání utkání na umělé trávě s osvětlením, což se nedalo odmítnonout (děkujeme). Bilance našeho soupeře je jen vítězná a tak jsme k utkání nastupovali s obavami. Již při našem příjezdu jsme viděli poctivě se rozcvičující hráče SG Jičín, kteří stíhají i focení. Zajištěný rozhodčí zaručil bezproblémový průběh utkání. Začátek patřil domácím, kteří vtipně a rychle kombinovali a dostávali se celkem snadno před naší branku. Naštěstí byly na štíru se zakončením. Zato naše první vážnější akce před domácí branku skončila brankou Martina Morávka. Domácí po vydařené střele srovnávají na 1:1, ale opět navyšujeme na 2:1 Martinem Morávkem, po pěkné akci s chutí hrajícího Oldy Volejníka. S tímto stavem chceme ukončit poločas, ale bohužel po střele domácích náš brankář vyráží před sebe a pro dva osamocené domácí hráče již není dorážka problém 2:2. Druhý poločas chceme opět hrát ze zabezpečené obrany. Bohužel po pěti minutách druhého poločasu a odvracení centru z malého vápna našim obráncem tento končí na hrudí domácího hráče a další doráží (3:2 pro domácí). Pak ale přicházejí naše velké chvíle, když nejprve technickou ranou pod břevno z hranice "šestnácky" srovnává Petr Kycel a skóre obrací v náš prospěch opět Petr Kycelt po krásné kombinační akci střelou pod břevno. Domácí se sice snaží o vyrovnání, ale další vyložené šance (4x) máme my, ale bohužel své vedení již nenavyšujeme. Do konce zápasu chybí tři minuty a přichází náš obranný kolaps. Nejprve chybná rozehrávka, rychlý protiútok domácích se špatnou komunikací naší obrany s brankářem a je srovnáno. I remíza dobrá, ale bohužel znovu domácí zatlačili, odvracíme, chybná rozehra našeho obránce s následným faulem ve vápně a kope se penalta. Tu domácí proměňují a následuje konec zápasu.

Výborný zápas bohužel se smutným koncem pro nás. Velmi dobře zahrál v záložní řadě Petr Kycelt s Oldou Volejníkem a opět nezklamal kanonýr Martin Morávek. Dík opět patří našemu manažerovi a všem našim hráčům, kteří opět podpořili dobré jméno chlumecké staré gardy (chlumečákům i lovčičákům).

Naše sestava:  Volejník Radek – Školník Ivoš, Čepek Miloslav, Mikšovský Zdeněk, Strnad Josef –  Císař Miroslav, Kycelt Petr, Volejník Oldřich, Heger Karel – Morávek Martin, Volejník Lukáš   - Cholasta Vít, Vavřínek Petr a Šimon Oldřich